zmes zŕn Deli nature 56


Obdobie biologického pokoja

P1010333

V obdobý biologického kľudu je vhodnejšie zebričky kŕmiť suchou potravou.Základom je zmes zrnín – proso(biele,žlté,japonské,červené) až 70%,lesknica,mohár,senegalské proso a niger(len 2 až 5%).Občas podávame zelené krmivo,ovocie a zeleninu a, vaječnú zmes a iné doplnky stravy.

Obdobie prechodu (kľud-aktivita)

Toto obdobie je pomerne krátke, trvá približe 60 dní.V Austrálii by sa už mali začať ohlasovať dažde a to je signálom pre zebričky aby sa začali pripravovať na hniezdenie. Chovateľ by mal zebričkám začať zvyšovať podiel vaječnej zmesi v kŕmení, podávať zelené krmivo, ovocie, zeleninu. Predovšetkým samiciam by sme mali dotovať vápnik v strave aby ho mali dostatok kvôli znášaniu vajíčok.Podávať vitamíny hlavne D,E. Mineráli aspoň 2 krát týždenne. Chovateľ by mal vtáky umiestniť do voliery alebo klietky v ktorej prebieha odchov.Vzostupný prechod končí zasadnutím páru na znášku.

Obdobie biologickej aktivity

V tomto obdobý by mala byť teplota vzduchu stabilná asi 20-30 stupňov Celzia, takisto dĺžka svetelného dňa okolo 13 hodín.Vlhkosť prostredia by sa mala pohybovať od 40 do 60 %.V čase keď pár sedí na znáške prestaneme podávať vaječnú zmes kvôli tomu aby pár nerozbil vajíčka z pudu.Vaječnú zmes podávame až keď sa vyliahne prvé mláďa.Podávame dostatok vitamínov, zeleného krmiva, naklíčené zrná, vaječnú zmes…Obdobie biologickej aktivity končí keď vyletia posledné mláďatá z 2 alebo 3 hniezda.

Obdobie prechodu (aktivita-pokoj)

V podstate ide o to isté ako v prípade prvého prechodu (viď. vyššie),ibaže vtáky umiestníme do klietky v ktorej nemajú prístup k hniezdeniu.

Mohlo by Vás tiež zaujať: Harmonogram kŕmenia

zmes zŕn Deli nature 56
zmes zŕn Deli nature 56
proso senegalské
proso senegalské
proso žlté
proso žlté
Related Articles

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *